czwartek, 18 czerwca 2015

Tarasewicz....

w Muzeum Narodowym w Krakowie, a właściwie przed jego gmachem. Od kilku dni trwały prace nad przygotowaniem i prezentacją " Instalacji malarskiej " Leona Tarasewicza. Trzy dni temu zajechały dwa tiry przywożąc elementy " Instalacji " Prace trwały dwa dni a na koniec zamontowano ....lustra - główny element instalacji które to lustra powodują niezwykłe efekty wizualne. " Instalacja składa się z kilku rzędów pomalowanych w kolorowe pasy słupów odbijających się w lustrach. Wchodząc do środka - jakby wchodzi się w obraz. Odnosi się wrażenie, że malarstwo "biegnie" w nieskończoność, działając kolorami na wszystkie zmysły... Tak napisano w programie przedstawiającym instalację .  I nic dodać nic ująć. Jak się tam wejdzie to jakby malarstwo nie miało końca. Piękny efekt.
" Instalacja malarska " Leona Tarasewicza powstała w 2011 roku. Była prezentowana w Kielcach. Kraków jest drugim miejscem gdzie można ją podziwiać. Warto ! Tylko przestrzegam W szpilkach raczej nie wchodzić : grozi skręceniem noga i dzieciaki trzeba pilnować. Bo naprawdę złudzenie optyczne jest tak powalające że niejeden dzieciak może wpaść na lustro.

Tak wygląda instalacja na placu przed Muzeum. To miejsce to  Muzeum Forum a Instalacja jest jej pierwszym eksponatem mamy nadzieje ze to dopiero początek....


Jak każdy eksponat trzeba go pilnować i otwierać więc strażnik muzealny też musi być...z kluczami


No i wchodzimy...

Świetnie w tej aranżacji zaprezentowała się dopiero co poznana Anka. Dobrze się ubrało dziewczę do tej instalacji...


 Gdzie niegadzie można było zobaczyć znajome twarze....Kasia Bik... to ona jest ta osoba która doprowadziła do tej pięknej instalacji. jest kuratorka wystawy.....


Na zakończenie trochę prywaty.... tak wyglądam w instalacji....


No a tak w zrobionym selfie " Na Czarka Sokołowskiego " ( pozdrawiam gorąco )18.06.2015 r. Leon Tarasewicz. Instalacja Malarska. Muzeum Forum przed gmachem Muzeum Narodowego w Krakowie..

1 komentarz: