sobota, 26 września 2015

Grand Canyon Colorado....

... Oczami Polskich Kajakarzy - to piękny album fotograficzny  właśnie dotarł do mych rąk dzięki Tomkowi Jakubcowi który pamiętał o mnie przy okazji takiej kapitalnej publikacji....Album to historia wspaniałych kajakarzy z Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej AGH " Bystrze " działającego nieprzerwanie od 1972 roku którzy w 2013 roku pokonali Wielki Grand Canyon Colorado.
Piękne zdjęcia Tomka Jakubca i jego kolegów są naprawdę świetne. Te poniżej to tylko moje reprodukcje... Historia ich działań w Grand Canyon Colorado to przede wszystkim 19 lat oczekiwań. Bo płynąc Grand Canyon Colorado chce wielu. tak wielu ze władze Parku Narodowego ściśle reglamentują możliwości kajakarzy. Z szacunkowych 5 lat zrobiło się 19. W marcu 2011 przyszła informacja o zgodzie na penetracje Canyon przez 16 osób na 18 dni. . Wszystko ścisłe określone  co do dnia i godziny. Wyprawa odbyła się w 2013 roku Chłopaki robili zdjęcia i filmowali.Wydali dzięki finansowemu wsparciu rektor AGH prof. Tadeusza Słomki a dzięki pomocy Konsulatu generalnego USA w Krakowie powstała wystawa o wyprawie. Ale ich marzeniem jest zrobienie profesjonalnego filmu o historii ich klubu. Historii naprawdę niezwykłej eksploracji rzek na wszystkich kontynentach świata. Kajakarze " Bystrza " zdobyli najgłębszy kanion na świecie na rzece Colka w Peru a także 12 dziewiczych rzek od Meksyku po Ziemię Ognistą. Zbierają fundusze na zrobienie filmu o nich samych. jak ich znam dopną celu . Bo jeśli dali rade czekając 19 lat na Grand Canyon Colorado to wydeptają i środki na ten cel.  


Historie klubu możemy poznać na www.bystrze.org,  www.facebook, .com/Kajakiemprzezswiat, lub  www.facebok.com/GrandCanyonColorado2013

Ja pozwoliłem sobie napisać o " Bystrzu " na moim blogu turystycznym Tołhaj z okazji ich wielkiej wystawy plenerowej o historii klubu http://tolhaj.blogspot.com/2012/09/bystrze.html

Jeśli macie możliwość to pomóżcie. każda kasa się liczy nawet ta najdrobniejsza !!!

" Grand Canyon Colorado Oczami Polskich Kajakarzy "  - album fotograficzny Klubu Kajakowego AGH " Bystrze "  27.09.2015 r.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz