sobota, 14 lutego 2015

Nasz Anioł w Krakowie....

.... czyli wielka aukcja i koncert charytatywny na rzecz Krzysztofa Globisza. Co roku o tej porze Fundacja Anny Dymnej organizuje koncert charytatywny oraz aukcję piór i zegarków przekazany przez aktorów, polityków, celebrytów, księży,  na rzecz chorych i potrzebujących aktorów.
Krzysztof Globisz , znakomity aktor polski niezapomniany " Anioł w Krakowie " doznał w zeszłym roku ciężkiego udaru mózgu. Wielomiesięczna rehabilitacja pozwoliła mu na funkcjonowanie lecz potrzebna jest dalsza, a co za tym idzie potrzebne są fundusze i to nie małe. Postanowiono wiec zorganizować aukcje i koncert na jego rzecz.
Pióra i zegarki przekazali m. innymi Prezydent RP Bronisław Komorowski, przewodniczący Rady Europy Donald Tusk, Pani Premier Ewa Kopacz, księża m.innymi Kardynał Stanisław Dziwisz, Jerzy Bryła, aktorzy i artyści : Marian Opania, Kazimierz Kutz, Małgorzata Foremniak. Jerzy Trela przekazał na aukcję pióro które z okazji jubileuszu na scenie otrzymał od Krzysztofa Globisza. Teraz to pióro przekazuje na aukcje Krzysztofa. Tych piór i zegarów jest bardzo dużo. Aukcja opiewa na ponad 60 pozycji.
Jednakże jedna pozycja może być w niedzielę o godz 17.00 w Filharmonii Krakowskiej absolutnym hitem : To pióro i zegarek otrzymane od papieża Franciszka . Anna Dymna napisała do niego list w którym opisała całą historię Krzysztofa. Dla niej było zaskoczeniem że papież zechciał się zainteresować tą sprawą. Właśnie w czwartek otrzymali w Fundacji przesyłkę z Sekretariatu Watykanu, a w nim niezwykłe pióro z wizerunkiem papieża jak i szwajcarski zegarek otrzymany przez papieża w Brazylii.
Pojechałem do Fundacji i poprosiłem o umożliwienie sfotografowanie papieskich przedmiotów. Pani Ania była tak dobra że zapozowała mi z tym piórem. Pióro jest piękne, grube i bardzo kolorowe. Wykonane z jakieś masy perłowej wyprodukowany przez włoska firmę. Wartość takiego pióra dla kolekcjonerów pewnie będzie mieć bardzo dużą. 
Obiecałem w fundacji iż jak będę opisywać ta historię podam adresy gdzie można zgłaszać chęć wzięcia udziału w aukcji telefonicznie. Bo biletów na koncert i aukcje już dawno nie ma. Będzie parę wejściówek
" na stojaka " ale to tyle.
Aby wziąć udział w telefonicznej aukcji trzeba się zarejestrować pod adresem " fundacja@mimowszystko.org a zgłaszać się można do 15 lutego do 15 godziny. Start aukcji w Filharmonii o godz. 17.00

Anna Dymna z piórem Papieża Franciszka....

Kraków 13 lutego 2015

Marek Lasyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz