niedziela, 10 stycznia 2016

KOD czyli....

... manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w sprawie Wolnych Mediów. Miałem nie pisać i nie pokazywać zdjęć bo można je w trochę innej formie podejrzeć w galerii Radia Kraków http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/chcemy-radia-nie-szczekaczki-maniefestacja-kod-pod-radiem-krakow/  jednak nie mogłem zawieść swoich ( jakież to wielkie słowo ! ) czytelników. Otóż w czasie mojej pracy na manifestacji ilość ludzi którzy mnie witali, pozdrawiali, rozmawiali, zachęcali do dalszego blogowania a nawet zdarzyła się koleżanka - znajoma z FB która opowiadała mi jak w czasie jednej z obsług śledziła mnie ! po to aby robić zdjęcia te co ja. Dla mnie efekt z góry do przewidzenia był, ale dziewczyna musiała się sama przekonać że robienie zdjęć nie polega na małpowaniu innych pomysłów. Bo każdy ma inne widzenie i inna wrażliwość. I właśnie z tego powodu nie mogę nie pisać.  Tą drogą Wszystkim bardzo dziękuję za miłe słowa i gesty !!!
A manifestacja ? Mówiąc szczerze nie spodziewałem się że po 25 latach będę fotografował ludzi którzy patrząc na naszą dzisiejsza rzeczywistość wychodzą na ulicę aby protestować przeciw łamaniu praw, przeciw kompletnemu upartyjnieniu naszego życia publicznego, osobistego i gospodarczego. Niestety mam wrażenie że to dopiero początek. I tego upartyjniania jak i manifestacji. I wcale się z tego powodu nie cieszę, choć jako żyjący człowiek z właśnie tego typu wydarzeń ( kiedy nic się nie dzieje fotoreporter umiera ). Moje osobiste poglądy na rzeczywistość Ci którzy są znajomymi na FB doskonale znają. Więc tu nie będę nikomu przynudzał. . Pozostawiam was ze zdjęciami w których zwróciłem przede wszystkim uwagę co tam mieliście na transparentach. Nie wszystkie udało mi się sfocić ale myślę że dobór jest adekwatny do tego co widziałem. Pozdrawiam Pana rysownika który Jacka i Agatkę namalował na miejscu i to mi się  podobało najbardziej ( również dlatego że u mnie na choince wisi i Jacek i Agatka ale oczywiście w oryginale a nie marionetki ) jak również wszystkich Tych którzy zdecydowali się na zaklejenie ust. Dla mnie było to najbardziej przejmujące !Manifestacja KOD " Wolne Media " pod siedzibą Radia Kraków  09.01.2016 r.

4 komentarze:

 1. Jak zawsze super. Pozdrowienia!
  Robert U.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle w temacie KODu: https://www.youtube.com/watch?v=pH5BBKHKlQ8 ;)
  On też mówi jak jest (naprawdę) : https://www.youtube.com/watch?v=EJXUY3M_HPk

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znakomity reportaż - gratuluję. Wolności trzeba bronić, a polityków - oszustów, trzymać jak najdalej od wolnych mediów, by mogły być wolne...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń