piątek, 22 sierpnia 2014

TUB....

 ... czyli Teatr Uliczny z Bystrzycy Kłodzkiej na krakowskim Rynku.  Przybyli do nas nietypowo bo na promocję swojego miasta w czasie .... Targów Sztuki Ludowej. Co prawda trupy uliczne to nic innego jak sztuka ulicy to jednak myślę ze teatr TUB bardziej pasuje do Festiwalu Teatrów Ulicznych Ulica 28 niż Targów Sztuki Ludowej. Ale niech tam. Ważne że przyjechali i pokazali na co ich stać.
Młodzi adepci sztuki teatralnej z Bystrzycy pokazali swoje przedstawienie " Mono czyli w poszukiwaniu straconego czasu "  a także bawili turystów i krakowian zabawami, akrobacjami , szczudlarzami i niezwykłymi wielkimi postaciami. Ponad trzy metrowe ruchome figury to główne postaci inscenizacji " Momo... " piękna bajkowa opowieść o straconym czasie,  o fantazjach i marzeniach młodych osób. Pięknie odegrana ze smakiem i jak na młodych artystów niezwykle dojrzale.
Warto było obejrzeć, szkoda że oglądało to stosunkowo niewiele osób głównie turystów i przypadkowych krakowian  na dodatek niestety na scenie. Koniecznie, ale to koniecznie Teatr TUB powinien wrócić do nas na festiwal i pokazać swojego " Moma... " w przestrzeni Rynku o zmierzchu. Koniecznie !!!!

21.08.2014 r. Teatr Uliczny TUB  na Rynku Głównym w Krakowie 
 P.s Mam kontakt do zespołu oraz do ich instruktorki p. Ewy Tarczewskiej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz