sobota, 22 czerwca 2013

Wszystko gotowe....

.... na poświęcenie kościoła górnego i jego ołtarza w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. W ostatnim tygodniu pracownicy chyba nie kładli sie spać. Mnóstwo roboty przy przygotowaniu kościoła, zapewne będzie do jutra,  do 10 rano, kiedy to biskupi i kardynał wprowadzą z kościoła dolnego do górnego relikwie JP II. 
Patrząc na tą inwestycje pamiętam sceptycyzm sprzed kilku lat,  kiedy powstał projekt a kardynał zatwierdził pomysł młodego architekta Andrzeja Mikulskiego. Niewielu było takich którzy wierzyli że Sanktuarium powstanie na Białych Morzach w kilka lat. Pamiętam mój sceptycyzm kiedy biały po kolana w pyle patrzyłem na wbijanie pierwszych z ponad 700 pali betonowych długich na kilkadziesiąt metrów wbijanych w ziemię. Pamiętam też dyskusje i pytania ( które i do dzisiaj się przewijają ) a po co, a dlaczego, a za ile, a kto za to zapłaci, a nie lepiej na biednych. Myślę że inicjatorzy będą mieć jutro ogromną satysfakcję. Ale nie z tego że kościół powstał ale z tego że przychodzą do niego ludzie. I to dużo ludzi. A pytania zawsze będą. I sceptycy też. Ale tak sobie myślę że Sanktuarium się obroni ludźmi. Bo ostatecznie to oni dają na to kasę. Czyli tego chcą.

Cały tydzień trwała walka z czasem...
    
W poniedziałek zakończono prace przy niezwykłych kamiennych mozaikach ojca Marko Ivana Rupnika...


Ołtarz Główny to też mozaika Rupnika. Piękny ołtarz...W czwartek zwieńczono budowę kościoła. Na kopule znalazł się 2,5 metrowy krzyż...
Na zdjęciu ekipa montażystów wraz z zespołem architektonicznym i głównym architektem Andrzejem Mikulskim
I tak po kilku latach nad centrum handlowym zagórowała kopuła z krzyżem.. znak czasu ?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz