poniedziałek, 7 lipca 2014

Znachorka.....

.... czyli Hanka Wójciak i jej kapela w radiu Kraków. " Znachorka " to jej i kolegów pierwszy album który stworzyli. Świetna płyta i świetny koncert. Dobrze napisał Muniek Staszczyk w słowie o płycie : To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo - muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro - polo. Gorąco polecam posłuchać w całości. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach ... "  
Mnie najbardziej odpowiadają słowa o tatro - polo ( pierwszy raz słyszę takie stwierdzenie ) i powiem że mnie chodziły nie ciarki tylko ciary ( Matulu ).
O Hance pisałem wielokrotnie , najpierw jak wygrywała studencki festiwal http://mareklasyk.blogspot.com/2010/10/goralica.html  , potem kiedy była babia Górą w " Heródku " http://mareklasyk.blogspot.com/2012/06/herodek.html , jeszcze później  kiedy to wystąpiła razem z Ania Treter http://mareklasyk.blogspot.com/2012/11/anka-i-hanka.html , a jeszcze fotografowałem jej koncert na Barce http://mareklasyk.blogspot.com/2012/12/hanka.html  Nie robiłem jej zdjęć chyba tylko w Radio Kraków gdzie ma swoja  audycję muzyczną " Wieczór Panieński " ale obiecuję to zrobić.

Haniu ! Muzyka świetna, ciary lecą, przyjaciele którzy ze mną byli na koncercie zachwyceni Tobą i Twoją energią ! Czekamy na następne płyty !!! 

"Znachorka" czyli Hanka Wójciak w Radiu Kraków  06.07.2014 r.

Jak zwykle problem z doborem zdjęć żeby było wszystko a jednocześnie nie za dużo. Nie udało się...

Znachorka....... i jej kapela...

Hanka z cyją...prawie jak NohavicaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz