niedziela, 5 września 2010

Rodzinnie...

" Pokaż się prawnukom "  -  pod takim hasłem kilkuset krakowian stawiło się dzisiaj karnie przed Sukiennicami aby zostać sfotografowanym dla potomności. Zdjątko będzie włożone do " Kuli czasu " która będzie zamontowana na frontonie Sukiennic. Kula wróci tam po remoncie i będzie to ostatni akt otwierania gmachu Sukiennic po wieloletnich pracach konserwatorskich i remontowych. Akcje przeprowadzała " Gazeta Wyborcza oddział Kraków. Fotografowali ludzi z góry Krzysiek i Mateo a z dołu kto chciał. Ja chciałem i oczywiście to zrobiłem. Potomność będzie miała wizje tego jak wyglądaliśmy i przekonają się że nie  mieliśmy zielonych czułek.

Krzysiowi i Mateuszowi dzięki za udostępnienie do tego bloga zdjęć z góry Pozdrawiam ciepło chopy  !! 

" Pokaż się prawnukom "  dla potomności do " Kuli czasu "   05.09.2010

Tak wyglądaliśmy z dołu....


.... a tak wyglądaliśmy z góry .... ( zdjęcia Krzysia Karolczyka i  Mateusza Skawarczka - dzięki za udostępnienie )
... a tak wyglądali bohaterowie akcji na wieży...

A tak to wwszystko wyglądało na kompie...


P.S   w marcu 2001 na nowe milenium zdjęcie rodzinne Krakowianie 2001 wykonywał Ryszard Horowitz. Jeśli ktoś ma informacje gdzie go szukać w sieci dajcie znać. Od dłuższego czasu zniknęło. jedynie na stronie fotografa widnieje jego mała kopia.

1 komentarz:

  1. Swietna akcja ale jakos malo ludzi. Pamietam kilka lat temu w Gdyni zrobiono podobne zdjecia! I byly tlumy, przynajmniej tak mi sie wydawalo!

    OdpowiedzUsuń