wtorek, 5 lipca 2011

Dźwig...

.... koszmarek zablokował Balice. Ale chyba to nie zawalił dźwig tylko oczywiście ludzie. Bo dźwig pracuje od 21 czerwca z pozwoleniami, a tu nagle taka afera. Najsłynniejszy dźwig w Polsce podnosił na budowie magazynów Witka wielkie słupy. Hale budują na wprost pasa lotniskowego, może z 300 metrów od niego. Samoloty startują  i  lądują a pod nimi dźwig i hala. I nagle któremuś z pilotów rzuciła się w oczy przed kabiną wielka czerwona szmata. Chyba brakowało mu sierpa i młota. Ale robota była i owszem. Pewnie zwrócił uwagę że startując albo lądując na wielkich Balicach mają czerwone sztandary. No i zaczęło się. Niewinny dźwigowy stał się najbardziej podglądaną osobą w Państwie. Przyjdzie do roboty i wyciągnie żuraw czy nie. Pójdzie na przerwę,  a w miedzy czasie samoloty hyc ! i już ich nie ma. Bareja to mały pikuś ! Dzisiaj od rana Leszko Kabłak śledził i nadawał na cały nasz miodem i dźwigami słynący kraj : przyszedł do pracy czy nie ! Przyszedł ! I samolot do Monachium wała !  A potem Urząd Nadzoru Technicznego nakazał kierownikowi przybyć przed swe najwyższe oblicze i oznajmił mu że jednak nie będzie dźwigu. Na co właściciel Skalski wyciąga plik dokumentów i pokazuje pozwolenia które przed chwila wydali wszyscy świeci i diabły też. No ale oczywiście święty Bareja jest górą : " Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi ! "
I tak to wyglądało przez dwa dni. Lotnisko drugie w Polsce, miliony pasażerów, wielkie pieniądze, jeszcze większe samoloty i dźwig w tym wszystkim. Na dodatek z wielkim czerwonym sztandarem ! Brakowało tylko na nim portretów po kolei Marksa, Engelsa i Lenina ( takie pamiętam z dzieciństwa ).
No cóż jeśli myślicie że na tym się to skończy ! Jesteście w dużym błędzie ! Skalski hale wybudować musi ( choć musimy tylko umrzeć ) a słupy postawić i jeszcze nie jeden Bareja nas czeka !

Lotnisko, samoloty i dźwig na Balicach 05.07.2011


Najsłynniejszy dźwig w Polsce...
... a tak startują samoloty z perspektywy budowanej hali...
... na Balicach na razie spokój. Na razie ! Az dźwigowy wróci do pracy...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz