poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Wios.....

Wiosna, Lato, Jesień, Zima
Wiosna, Lato, Jesień, Zima
Wiosna, Lato, Jesień, Zima
Wios....


Lec pisał to trochę w innej kolejności. Ale myślę że ta kolejność bardziej dzisiaj pasuje do rzeczywistości. Wczoraj w nocy słuchałem w Trójce Dariusza Bugalskiego i ten cytat bardzo mi się spodobał. Od katastrofy nic nie pisałem nie byłem w stanie wymyślić coś mądrego. Z większością ofiar mój obiektyw kiedyś się spotkał na swojej drodze. Większość z nich to nie moja bajka polityczna. Mało. Ja nigdy nie byłem zwolennikiem Pana Prezydenta i jego kancelarii i w ogóle polityków. Fotografowanie wszelkich wydarzeń z Panem Prezydentem to była udręka. Wszyscy którzy na co dzień pracowali przy obsłudze, wiedzą o czym mówię. Tylko co to ma za znaczenie teraz. Było, minęło. Zapamiętam tych ludzi tak jak ich fotografowałem i tak jak ich widziałem. Nie buduję laurki, nie chcę brać udziału  w kolejnym pompowaniu emocji. Mam ogromny szacunek dla tych wszystkich którzy zginęli. Przez wiele godzin siedziałem w swoim archiwum i szukałem zdjęć ofiar tego nieszczęścia. Przeżywałem naprawdę trudne chwile kiedy znajdowałem zdjęcie a na nim trzy, cztery osoby które już nie będę fotografował.
Pan Prezydent jak każdy inny prezydent chciał być prezydentem wszystkich Polaków. Wielokrotnie mu zarzucano ze jest prezydentem tylko jednej opcji politycznej. To piękne że w chwili takiej tragedii  Jest Prezydentem Wszystkich Polaków. 
Moim też.

W katastrofie zginęło 96 osób. Wielu z nich spotkało mój obiektyw. 


Lech Kaczyński 
Maria Kaczyńska

Para Prezydencka

Janusz Kurtyka


Przemysław Gosiewski


Grażyna GęsickaZbigniew WassermannGrażyna Gęsicka, Zbigniew WassermannAleksandra Natalli - ŚwiatKrzysztof Putra
Przemysław Gosiewski, Aleksandra Natalii - ŚwiatMaciej Płażyński


Biskup Tadeusz Płoski


Gen. Franciszek Gągor


Gen. Franciszek Gągor, Aleksander Szczygło


Aleksander SzczygłoJanusz Kochanowski


Izabela Jaruga - Nowacka


Piotr Nurowski


Wiesław Woda


Aleksandra Natalli - Świat, Przemysław Gosiewski, Krzysztof Putra


 
Gen. Andrzej BłasikTen post napisałem w poniedziałek w nocy. Tak jak obiecałem przeżyłem, nie zadusili to publikuję

1 komentarz:

  1. Ostatnio miałeś pewnie mnóstwo pracy, nie tylko przy przeszukiwaniu archiwum, ale i fotografowaniu bieżących wydarzeń. Dobrze, że nie zadusili i będziesz nam tu jeszcze pisał i pisał :) Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń