poniedziałek, 29 listopada 2010

Hu, hu, ha....

.... nasza zima zła. Media się wreszcie doczekały. Służby przebierające kopytami i hasłami co też jej zrobią jak tylko wyściubi nos zza węgła, pokazując swoje siły i prężąc swe maszyny przed oczyma mediów, też się doczekały.  I co ? Ano normalka. Karmelicka jeden wielki potok, przejście przez Aleje na Placu Inwalidów suchą stopą niemożliwe ( tam od dwudziestu lat jak mieszkam i kilkakrotnych remontów, woda jak stoi tak stoi ) miasto w głębokim śnieżnym białym tyłku ( żeby nie powiedzieć brutalnie du... ). Kto może niech nie wychodzi. Ja z racji zawodowych musiałem się moczyć, nawet na Wawel skoczyłem żeby zobaczyć autentyczną lawinę z dachu zamku. Niestety bez efektów fotograficznych bo zza pazuchy ciężko wyrwać aparat. Ale co zobaczyłem to moje. Wszędzie biało i straszliwie mokro. Na razie Mikołajów brak, ale pewnie jutro już coś się znajdzie.
Parę zdjęć przesyłam, ale jak ktoś mi napisze jaka piękna zima to osobiście utopie w wodzie na przejściu przez Aleje. Tymi ręcami !

Śnieżnie i mokro pozdrawiam !!!
maro

P.s. Zabawie się w proroka : jutro przeczytamy w mediatorach Prezydent : rzuciliśmy wszystko co się dało, panujemy nad sytuacja, więcej się nie dało.
Kandydat : na pewno dało by się więcej, śnieg byłby natychmiast wywożony, to ogóle skandal ze służby które dzień wcześniej pokazują co maja teraz nie dają rady. Ja bym dał !

Zima w mieście.  Niestety !  29.11.2010 r


 

3 komentarze:

 1. Ojciec - nasz El Presidente mówił dziś, że 20% polskiego sprzętu do odśnieżania dróg znajduje się u nas w województwie, z czego spora część w Krakowie - więc jak widać propaganda działa.

  Ja natomiast rano przebijałem się rowerem do pracy 35 minut (2x dłużej niż normalnie) a z powrotem godzinę (wracałem bulwarami wiślanymi - miałem nadzieję, że nadgorliwcy z Zikitu tam nie posypią solą, po której na rowerze się nie da jeździć).

  No i się tak zastanawiam co jutro.. ma być zimno, więc może da rady :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takiej zimy to u nas jeszcze nie ma i mam nadzieje, ze nie bedzie! Bylaby to kleska. Ale zdjecia ladne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i piękna, ale tylko zza okna ciepłego mieszkania. Po co komu zima w mieście?! Brrrrrrr!
  Ładny ten Dźwigaj (bo to Dźwigaj, prawda?;):) w gronostajach:):) Pozdrawiam ogniście (na rozgrzewkę;)

  OdpowiedzUsuń