wtorek, 8 maja 2012

Dziwne dni...

.... to taki tytuł filmowy mówiący o dniach przejścia z jednego tysiąclecia w drugie tysiąclecie. Takie dziwne dni przeżywałem przez ostatni tzw. " długi weekend "  Pracę narzuciłem sobie tylko 1 Maja ( niech się święci 1 Maja ) resztę leżałem, piłem, łaziłem po górach znowu leżałem znowu dwa razy piłem, ratowałem ludzkość i koleżankę ( mąż dalej mi wisi pół litra za ratunek, choć on się zastanawia czy dobrze zrobiłem  ) i znowu piłem, raz zostałem bohaterem podłączając pralkę automatyczną wraz z dozorem technicznym. Dozór odebrał wiec piwo . Tyle piwa ile w te dziwne dni wypiłem chyba mi się nie zdarzyło. Na razie kazałem sobie zrobić badania. Na  wszystko. 

A w naszej Ukochanej Konserwie było konserwowo czyli na Błoniach w mleczach...  ... osoby o odmiennym kolorze skóry ( no bo jak mam poprawnie nazwać murzyna ) wylegiwały sie na ławkach..

 
... bardziej konserwowi konserwowicze tradycyjnie wylegli pod Wawelem... ci jeszcze bardziej konserwowi niż papież wylegli na Planty...


... Ci najbardziej nowocześni na sportowo wylegli na rowery i rolki...... Ci najnormalniejsi weszli do fortepianu aby się schłodzić...


... jednak były to Dziwne Dni w konserwie bo zobaczyłem pół murzyna...


...palmy i inne dziwolągi wyrosły na Wawelu...
. a balony w te Dni fruwały mi wszędzie, stały na przystanku autobusowym


... szły krok w krok za konserwowiczem...


... fruwały wszędzie...


... i tylko srulce nieodmiennie chowały się w cieniu mostu...... i tak minęły te Dziwne Dni w Konserwie.  Bez pracy, bez kołaczy, za to z luzem i piwem.

1 komentarz: