wtorek, 29 maja 2012

Marek Nawara...

.... był pierwszym Marszałkiem małopolski, posłem i wieloletnim samorządowcem. Zmarł rok temu. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim na przeciw tablicy Tadeusza Piekarza odsłonięto tablice upamiętniającą jego osobę. W skromnej uroczystości wzięli udział wszyscy którzy z nimi współpracowali i pamiętali. Wojewoda Jerzy Miler nazwał ich " Drużyną Nawary "  I  wszyscy wspominali Pana Marka podkreślając jego nieustępliwy i trudny charakter, i wszyscy byli wzruszeni. Wśród gości był kardynał Metropolita Warszawski Kazimierz Nycz który marszałka znał od wielu lat. Odsłonięcie tablicy dokonała żona Marka Monika.
A ja patrząc na tablice przypominałem sobie obsługę fotograficzną z jego obecnością. Był jak rzadko kto bardzo  przychylny kamerzystom i fotoreporterom. zawsze miał czas aby jak my to mówimy " zrobić zdjęcie "  To wśród polityków rzadkość.
Marek Nawara zmarł w wieku 55 lat w wyniku powikłań bo bardzo ciężkim wypadku narciarskim. Zawsze kochał sport a w szczególności narty. 
Teraz zapewne szusuje gdzieś po obłokach patrzac na nas z góry i na pewno przygląda się nam i polityce. 

Tablica Marka Nawary  29.05.2012


na rok przed pechowym upadkiem na nartach złamał nogę. Nie przeszkadzało mu to w pełnieniu obowiązków......... Tu z prezydentem jackiem Majchrowskim wspierał EURO 2012...


Marek Nawara


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz