piątek, 12 października 2012

Święte oburzenie...

... zapanowało wczoraj w Naszej Ukochanej Konserwie. Od rana, a to kolega z agencji, a to telefon ze stolnicy szanownej Warszawki z zapytaniem kpiącym czy już zrobiłem zakupy ?, a to z kolei zapytanie żony o co kaman ? Musiałem i ja sprawdzić organoleptycznie cóż takiego wzburzyło mieszkańców naszej Konserwy że od samego rana spać nie dają. Oto ktoś zbezcześcił nasz zabytek sztandarowy, owo cudo niedawno wyremontowane, ten Skarb Narodowy Sukiennice!!!! Nie !!! Nie napisał Cracovia ku.... Wisła h.. czy żydzi do g...Nie !!!  Dużo gorzej !!!  Oto ktoś zbezcześcił i tanio zszargał ŚWIĘTOŚĆ !!!!!!! A tanio zszargał bo za ciężką kasę ( ci co wynajmują wiedzą ) wynajął 27 m kwadratowych i ośmielił się sprzedawać tam colę, gazety i inny podręczny badziew co to kupuje się i zapomina zanim wyjdzie ze sklepu. No po prostu spożywiak łamany przez warzywiak. Ale święte oburzenie nie dotyczyło tego że ktoś wynajął, ale tego że sprzedaje pod znakiem tego zgniłego kapitalizmu, tego diabła wcielonego, tego co gnębi i oszukuje tego co zatrudnia na śmieciach i na dodatek wpycha się na nasz Panteon Narodowy SUKIENNICE  !!!!! Oto w Sukiennicach po wielosetletniej tradycji handlu pojawiła się sieć handlowa  !!!!!! Nie, nie będę pisał jej nazwy bo wszyscy już wiedzą, a mnie nie płacą za propagowanie tej nazwy ani za umieszczenie produktu w moim szacownym blogu. I nie ma to żadnego znaczenia że wynajął to Kowalski nie sprzedaje towaru nielegalnego, nie ma marychy tudzież innych prochów ani z przeproszeniem dziwek na wystawie. Ważne że śmiał pokazać że jego sklep należy do sieci handlowej. Dla mnie hipokryzja w Naszej Konserwie osiągnęła szczyty. No bo albo mamy wolność gospodarczą  z której korzystają miliony naszych rodaków albo system nakazowo rozdzielczy który znamy i mieć już nie chcemy. Łzy wzruszenia mną wstrząsnęły kiedy to przeczytałem wypowiedz urzędnika z UM który stwierdził że się dziwi. Dziwi się sieci że tak tanio zszargała świętość ( nie wspominając ile bierze UM za wynajem ) i że trzeba się przypatrzeć na to kto komu daje franczyzę. Przepraszam ale ręce i cycki opadają !!! To znaczy że UM nie wie że mamy system wolnej gospodarki.  Bo skoro myśli że sieć handlowa będzie patrzeć na świętości które tanio szarga i w imię wyższej świętości nie otworzą tam interesu no to urzędnicy powinni iść po naukę biznesu. W przyrodzie nie ma próżni. Skoro w obrębie Rynku nie ma spozywiaka/warzywiaka no to być musi. No i jest. A że pomiędzy wejściem do szacownej Galerii Malarstwa i wejściem do niebotycznych dziurawych podziemi to już sprawa biznesu. Jeśli nie będzie płacić czynszu to won ! Jeśli płaci na czas to chwała mu za to bo znaczy że pomysł miał dobry ! A za resztę będzie odpowiadać plastyk miejski On już tam zapewne obozem stanie aby nie za jaskrawo, bez ławeczki i ani centymetra za próg ! Tego jestem pewien !

Świętości Tanio Zszargali  Sklep sieci w Sukiennicach  11.10.2012 r

P.s 1. Ja oczywiscie tez byłem przeciw Mc Donalda  na Szewskiej czy na Floriańskiej. Ale teraz nie widzę żadnych przeciwwskazań Nie jadam u nich nie kupuje w sklepie w Sukiennicach ! I naprawdę nie mam z tym problemu  !!

P.s 2. Jak sie dowiedziałem w sklepie od poniedziałku będzie alkohol  To dopiero będzie jatka !!! Nareszcie wracamy do starej tradycji z przed wieków. Najlepiej na kielonki  !!!


4 komentarze:

 1. Ciekawi mnie czy zerwanie umowy jest obarczone jakąś kwotą ?
  I kto ją zapłaci ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście ze jest obarczone. Ten dym który widzisz nad UM to dym unoszący się nad przegrzanymi mózgownicami urzędników co począć.Prawnicy juz nie śpią cała noc !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Żeby mu krowa zdechła.. itd itd

  PS
  A w winnicy turkuć podjadek wraz ze stonką zjadły wszystkie rośliny z korzeniami...

  OdpowiedzUsuń
 4. Czerwona Skarpeto !!! Przerażasz Mnie ! Nie dość ze życzysz sobie żeby jakowaś krowa zdechła to jeszcze twierdzisz że turkuć pospołu ze stonka zeżarł był winnicę ! Wstyd doprawdy wstyd !! Oj nie lubisz ty zwierzątek i tych dużych i tych małych !!!

  OdpowiedzUsuń