poniedziałek, 9 maja 2011

Pawilon...

... i Powiązania. To dwie artystyczne wizje jakie opanowały dwa nasze najważniejsze place w naszej Ukochanej Konserwie Królewsko - Stołecznej. Futurystyczny Pawilon Czesława Miłosza powstał na Placu Szczepańskim jako centralne miejsce rozpoczynającego się dzisiaj festiwalu Czesława Miłosza. Robi wrażenie pewnym rozmachem mackami wejściowymi i chyba rozmiarami. Mówiąc prawdę to najlepiej widać go z góry. Podoba mi się.  Zawsze jest coś w przestrzeni na czym można zawiesić oko. Tym bardziej że za chwile go nie będzie.
Druga budowla która ruszyła dzisiaj to Instalacja artystyczna " Powiązania " która powstała na Małym Rynku w ramach projektu Twarze Małopolski. To prostokątna budowla złożona z długich lin o ilości hurtowej. W środku liny są ułożone tworząc komory w których możemy oglądać różne dziwne eksperymenty, szczególnie dla oczu. W niektórych momentach czułem się trochę niepewnie czy to co widzę to widzę czy też fałszerstwo dla oczu, hologramy czy inne omamy ( byłem przed piwem ) Ale bardzo dobry poligon dla obiektywów różnych maści i długości. Można eksperymentować. Polecam

Pawilon Miłosza na Placu Szczepańskim  09.05.2011 r.   


Instalacja artystyczna " Powiązania "  Mały Rynek  09.05.2011 r.

2 komentarze:

 1. Instalacja "Powiązania" wbrew pozorm nie jest prostokątna. Nie, nie....jak podaje strona internetowa Dni Dziedzictwa Kulturowego, instalacja swoim obrysem ma przypominać kształt województwa Małopolskiego.

  Nie zauważyłbym, ale zawsze się można dowiedzieć czegoś ciekawego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pewnie tak. Ale żeby to zobaczyć trzeba by było z góry i nawet wtedy wątpię aby był to ten obrys. Ale może.
  pozdrawiam
  marek

  OdpowiedzUsuń