piątek, 27 maja 2011

Profesor...

... Jacek Puchała. Niezwykły chirurg, niezwykły lekarz.  Nie był Bogiem. Ale robił cuda. Wydobywał swoich małych pacjentów z niebywałych chorobowych opresji. Pamiętam kilka lat temu głośną sprawę Angeliki która poparzona ... rosołem, została przez doktora Jacka uratowana dzieki wprowadzanym technologiom które u nas były nowatorskie u innych normą. Byłem wtedy na sali operacyjnej. Patrzyłem i fotografowałem cud przeżycia. Potrafił ratowac życie tam gdzie inni wysyłali księdza. Nie uratował siebie. W wieku 55 lat pokonała go choroba na którą nie ma leku ani cudów.
Podobno nie ma ludzi niezastąpionych.. Jego rąk i umysłu nikt nie zastąpi.

Dr. Jacek Puchała zmarł 27.05.2011 r.


... z mamą Angeliki po operacji 11.01.2006 r.


Profesor Jacek Puchała


 

2 komentarze:

 1. W DNIU WCZORAJSZYM ZMARŁ NAJLEPSZY PROF. CHIRURGII PLAST I REKONSTRUKC REKI KTÓRYDRUGIEGO LECZYŁ JOASIE-JACEK PUCHAŁA.ODDZIAŁ W KRAKOWIE PRZESTANIE ISTNIEC.NIE MA NIKOGO TAKIEGO W POLSCE!!!!
  NIE ZDĄŻYŁ ZOPEROWAĆ MOJEJ CÓRKI JOASI WALENDZIK-PLANOWANY TERMIN OPERACJI MIAŁ SIE ODBYC 8 GRUDNIA 2010 ROKU.
  NAGŁOSNIŁAM SPRAWE W MINISTERSTWIE ZDROWIA, BO NAWET PANI EWA KOPACZ NIE WIEDZIAŁA JAKI JEST STAN POLSKIEJ CHIRURGII REKONSTRUKCYJNEJ I PLASTYCZNEJ U DZIECI W POLSCE.
  TAK SIE NIM ZAJELI W MZ ZE WYKORKOWAŁ.
  BRZYDZE SIE I WSTYDZĘ, ŻE MUSZĘ ZYC W TAKIM KRAJU, W KTÓRYM Z DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH CHCE SIE ZROBIC INWALIDÓW!!!!!!
  METODY LECZENIA DOTYCHCZASOWO ZAPROPONOWANE PRZEZ LEKARZY POLSKICH SĄ DLA MNIE NIE DO PRZYJĘCIA.
  CZY NA PRAWDE MUSIMY Z DZIECMI WYJEZDZAC ZA GRANICE??? NIKT NIE POTRAFI SIE ZAJĄĆ MIKROCHIRURGIĄ PALCA????? SORRY ALE JA ZE WSKAZICIELA(JAK MI ZAPROPONOWANO W POZNANIU) NIE BEDE CÓRCE ROBIC KCIUKA!!!!!
  POZOSTAWIAM WSZYSTKO DO KOMENTOWANIA......
  MAMA JOASI WALENDZIK-BEATA GRUPIŃSKA-WARSZAWA

  OdpowiedzUsuń