środa, 7 września 2011

Wiatrak

Tata, tata  !!!  Jaki wielki wiaaaaaatrak  !!!!  Wrzasnął mój Wojtuś zobaczywszy to :


.. i biedne dziecko podniosło raczki i zaczęło udawać wiatrak ( ten mały punkcik z raczkami to Wojtuś wołający na cała promenadę ) 

Biedne dziecko nie wie ze to nie wiatrak. Bo niby skąd ma wiedzieć. A ów wiatrak to nic innego jak replika wielkiego krzyża z Giewontu. To pokłosie wizyty papieskiej z 1987 roku w Szczecinie i słów naszego Papieża Jana Pawła II, które wypowiedział na Jasnych Błoniach w Szczecinie podczas pielgrzymki do Polski. Słowa Papieża: „Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie”  
A resztę dokonali parafianie z Trzęsacza i okolic. w 2007 roku postawiono dokładna replikę w miejscowości Pustków tuz nad klifem Bałtyckim. No cóż jak wiadomo góry są całe ukrzyżowane to niby dlaczego nie może tak być nad Bałtykiem ?

1 komentarz:

  1. Dla Twej informacji ojcze-mały się dowiedział ode mnie, iż to replika krzyża na Giewoncie (bo on doskonale Giewont zna). Od tej pory ów krzyż w Pustkowie (a nie miejscowości Pustków) nazywa wiatrakiem krzyżowym :) I nie mam zamiaru go z błędu wyprowadzać prowadząc mohero-nauki na temat krzyżowania ludzi :) W tej chwili ów krzyż małemu mówi o tym, że już za moment będzie w Trzęsaczu na swoim ulubionym placu zabaw-to jego słowa :) I niech tak pozostanie :)

    OdpowiedzUsuń