wtorek, 6 listopada 2012

Porozumienie - Nieporozumienie

....podpisano dzisiaj w Naszej Ukochanej Konserwie. Ważne Porozumienie bo na bazie tego dokumentu PO pomoże zarządzać miastem prezydentowi Jackowi. I dlatego wielu podpisane Porozumienie od razu nazwało Nieporozumieniem. Dla mnie cała ta chwila wzbudza odczucia ambiwalentne. Pamiętam tych którzy przepadli w walce z Prezydentem Naszym Jackiem, pamiętam tych co chcieli mu zrobić ziazia,  a to wielkim targowiskiem na małym Rynku, a to wojowniczymi hasłami na zalanymi wałami wiślanymi i pamiętam też że Prezydent Nasz Jacek nic nie musiał robić aby być prezydentem po raz drugi, trzeci, czwar... O nie czwarty jeszcze nie. Jak powiedział po ostatnich wyborach : czwartego razu nie będzie. Dzisiaj w Kronice na to pytanie z uśmiechem odpowiedział  : decyzję podejmę na pół roku przed wyborami.

Po podpisaniu umowy proponuje wszystkim podpisującym bajkę o Czapli, Rybach i Raku niejakiego Ignacego Krasickiego którą znajdziecie tutaj
http://literat.ug.edu.pl/ikbajk/058.htm


Panie i Panowie  ! Mam takie nieodparte wrażenie graniczące z pewnością że jeszcze o tym nie wiecie ale ktoś już kogoś pożarł. Zgadnijcie kto kogo ! Tylko raka nie widzę w tej układance ! No ale może gdzieś się przyczaił w Stawie !

Najpierw były uśmiechy Przewodniczącej  Ryby  i Czapli...


Ale gdzieś z tyłu głowy uśmiechy znikały...


Przy stole w pełnej komitywie jak w stawie...


Jednak miny Czapli i wyjątkowo sztywnej naczelnej Ryby jakby wymowne...
 No Rybko Bogusiu  podpisujesz do cholery , Rybka Grześ patrzy...


 
Główne Ryby wręczyły Czapli nowe wytyczne co do zarządzania stawem ...


Drodzy mili ! Zapamiętajcie te twarze. To obywatele Stawu zwanego przeze mnie Naszą Ukochaną Konserwą. Zapamiętajcie,  bo na zdjęciu nie widzę raka. Ale na pewno czyha i będzie chciał zrobić jak w bajce ! 


Podpisanie porozumienia Prezydent - PO  06.11.2012 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz