poniedziałek, 5 listopada 2012

Jestem dumny....

.... tak po prostu , jestem dumny. Dzisiaj na Wawelu zaprezentowano po wieloletniej konserwacji obraz Lukasa Cranacha starszego " " Chrystus błogosławiący dzieci " Całość prac konserwatorskich prowadziła p. dr. Ewa Wiłkojć  główny konserwator na Wawelu. Pisałem już o tej konserwacji przed dwoma laty http://mareklasyk.blogspot.com/2010/11/cranach.html  Dzisiaj mogłem zobaczyć efekty.  Dwa lata temu pisałem o dziurze w desce, dzisiaj nie ma znaku. A wszystko dzięki m. innymi pracy jaką włożył w tą konserwację mój syn. I dlatego jestem tak dumny jak paw. Panowie doktorzy ( Łukasz Lasyk i  Michał Łukomski ) przeprowadzili badanie  " przestrzenne profilu przekroju poprzecznego deformacji desek podobrazia, wizualizacje defektów obrazu, przestrzenne modele deformacji podobrazia "   Nie pytajcie mnie o szczegóły bo po prostu się nie znam. Na mój chłopski rozum to badania w 3 - D które w Polsce jeszcze nikt nigdy nie prowadził a w Europie to tylko ten obraz z Moną w Luwrze prowadzono.
Obraz prezentuje się po prostu fascynująco. To jeden z tych na które człowiek może się patrzeć godzinami i się nie znudzi. Oczywiście ten zafascynowany malarstwem człowiek. A że fotografia to córa malarstwa to i ja jestem zafascynowany.

Synek !! Dzieki za to że stary mógł być dzisiaj jak paw !!

05.11.2012 Zamek Królewski na Wawelu. Prezentacja obrazu " Chrystus błogosławiący dzieci " Lukasa Cranacha starszego po wieloletniej konserwacji.

P.s  Dziewczyny Wawelskie !!! Piękne dzięki !!! Wiecie za co  !!!!

6 komentarzy:

 1. Nie ma za co :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziewczyny wawelskie, bardzo zabiegane, dzisiaj dopiero tu zajrzały - pozdrawiają serdecznie dumnego Ojca, i FOTOGRAFA, co cierpliwie na wzgórze od lat wyłazi, ponaglany mailami i telefonami, i Wawel od pięknej strony pokazuje :)

   Usuń
 2. Nad panią z dziecięciem (pierwsza z lewej), spogląda wypisz wymaluj Donald w zaroście ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyny !! Jeszcze raz piękne dzięki za wszystko !! Będziemy się widzieć niebawem !! Pozdrawiam gorąco !!

  OdpowiedzUsuń
 4. To naprawdę COŚ! Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 5. To naprawdę COŚ! Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń