sobota, 22 grudnia 2012

Choinki....

.... od RMF FM.  Radio które wprowadziło nową wcale nie świecką tradycję. Otóż od wielu lat w kilku miastach Polski przed Świętami Bożego Narodzenia rozdają ludziom choinki. Przesłanką do rozdawania  oprócz oczywistych celów promocyjnych była pomoc tym których nie stać na choinkę, a także  trochę walka z nielegalnym wycinaniem drzew. Zawsze skoro jest możliwość otrzymania darmowego drzewka  inne stojące w lesie może sobie dalej stać. Wszystkie drzewka pochodzą ze specjalnej hodowli, wszystkie to polskie świerki. W piątek aby dostać choinkę trzeba było albo nie spać, albo wcześnie wstać. Na Małym Rynku ludzie byli już podobno zaraz po północy, zawiązała się jak za starych nie koniecznie dobrych czasów komunistycznych, komitet kolejkowy. Kiedy zajechał TIR z choinkami na Małym Rynku stał już ogromny tłum. Ja dodarłem tam koło południa , tłum stał dalej otaczał Mały Rynek a kolejka kończyła się na Mikołajskiej. Choinki jeszcze były ale podejrzewam że ci na końcu już chyba ich nie dostali.
Tak czy siak chwała RMF - owi za akcję, widziałem tam niejedna osobę która gdyby nie radio choinki by pewnie nie miała.

Choinki od Radia  21.12.2012 
2 komentarze:

 1. Akcja RMF pozytywna, jednak dla mnie jest to smutne, że kupno choinki dla Polaka jest dużym wydatkiem - nie o taką Polskę walczyliśmy...

  Serdeczne pozdrawiamy Pana, życząc zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z tobą. Ale uwierz mi ze jakakolwiek ta Polskę byśmy sobie wywalczyli potrzebujący zawsze będą !! Niestety !
  Pozdrawiam serdecznie i Wszystkiego dobrego na Święta
  Maro

  OdpowiedzUsuń