czwartek, 24 lutego 2011

Hieny

Zmarł Jerzy Nowosielski. Fantastyczny, artysta, dobry człowiek. Niestety , znalazły się ludzkie hieny ( bo przecież nie kosmici ) które następnego dnia okradły jego dom.O tyle jest to  bolesne bo hieny ukradły te dzieła z którymi ten dobry człowiek nie chciał się rozstać. Wszystkie rzeczy muszą się odnaleźć. Dlatego pozwalam sobie na moim prywatnym blogu pokazać to co skradły ludzkie hieny. Może to jakoś pomoże w odnalezieniu tych dzieł. Komunikat podała dzisiaj Komenda Wojewódzka Policji i  stąd te materiały. A wiec najpierw komunikat Policji :

W dniu 23 lutego 2011 roku Krakowska Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu zmarłego w dniu 21 lutego 2011r., profesora Jerzego Nowosielskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że przestępstwo zostało dokonane w okresie od wczesnego popołudnia w dniu 22 lutego do godz. 9:15 w dniu 23 lutego 2011 r.
W wyniku włamania skradziono kilkanaście obrazów, głównie autorstwa Jerzego Nowosielskiego oraz dwa zabytkowe zegary. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do precyzyjnego ustalenia strat, w tym opisu skradzionych prac malarza. Dotychczas ustalono wygląd następujących skradzionych obrazów oraz zagara:
1. Obraz – olej, płótno, o wymiarach około 80 cm x 50 cm, z wizerunkiem w środkowej części postaci świętego, a po bokach po cztery ikony przedstawiające święte postacie, autorstwa Jerzego Nowosielskiego.
 

2. Drewniana ikona w drewnianej ramie z czarnym obramowaniem o wymiarach około 30 cm x 20 cm przedstawiająca wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem, autorstwa Jerzego Nowosielskiego.

3. Ikona o wymiarach około 70 cm x 50 cm przedstawiająca wizerunek Jezusa zatytułowana „Obraz miłosierdzia II” (Pantokrator), tło w kolorze niebieskim, w cienkiej, ciemnej, gładkiej, drewnianej ramie, autorstwa Jerzego Nowosielskiego.

4. Obraz – olej, płótno, o wymiarach 40 cm x 40 cm, przedstawiający cerkiew, autorstwa Jerzego Nowosielskiego, tytuł najprawdopodobniej „Cerkiew”.


5. Obraz – olej, płótno, przedstawiający cerkiew w lesie, z przeważającymi zieleniami, o wymiarach około 46 cm x 38 cm, autorstwa Jerzego Nowosielskiego.


6. Obraz – olej, płótno, o wymiarach 27 cm x 22 cm przedstawiający akty i kolejkę, najprawdopodobniej zatytułowany „Akty i kolejka”, autorstwa Jerzego Nowosielskiego.


7. Obraz – olej, płótno, o wymiarach 50 cm x 70 cm, przedstawiający jadącą kolejkę, zatytułowany „Pejzaż z kolejką”, autorstwa Jerzego Nowosielskiego.


8. Zegar stojący, kominkowy, w drewnie w kolorze ciemnym, ze zdobieniami, tarcza z metalu - dwukolorowa, obwód tarczy w kolorze srebrnym, środek tarczy w kolorze ciemnym, na cienkich nóżkach w kolorze imitującym jasny kamień granitu.


Kochani  !!! Pomóżmy Policji  ! Te hieny  powinny siedzieć  w pierdlu i pobierać nauki o tym kogo i co ukradli !!  2 komentarze: