niedziela, 6 lutego 2011

Śmieciowa moda

Jest taka jedna sobota z końca stycznia i początku lutego,  kiedy w jednym miejscu spotykają się fotoreporterzy i maniacy fotografii w jednym miejscu. To sala główna Nowohuckiego Centrum Kultury. Wieczór kiedy uczennice  i uczniowie  pierwszego roku Szkoły Artystycznego Projektowania pokazują pierwsze swoje kreacje. Kolorowe niezwykle pomysłowe często szokujące,  a wszystkie te kreacje zrobione ze śmieci. Dosłownie. Tektura, bibuła, gazety, papier drukarkowy czysty i zadrukowany, widziałem butelki pet, wszelkiego rodzaju papier gazetowy kolorowy i czarno biały. I wszystko co jeszcze jest w stanie wymyślić młody umysł a stary nie jest sobie nawet wyobrazić że z tego kiecka może być. Zazwyczaj sala ponad 1000 osób jest pełna, niezwykłe emocje uczestników i uczestniczek przelewa się na kibiców. Jedna z piękniejszych fotograficznie imprez w Naszej Konserwie Miejskiej.
W tym roku były rzeczy bardzo różne ale nie było jakiegoś szoku kulturowego, modelce nic nie spadło, kiecki trzymały się na swoim miejscu, tylko jak zawsze nie mogę wyjść z podziwu jak te dziewczyny potrafią się tak szybko przebrać.

P.s. 1.  Najbardziej podobała mi się kreacja pierwsza jaka pokazała się na wybiegu. Może nie była wykwintna i specjalna wymyślna ale na pewno znajdzie zastosowanie w najbliższej kampanii wyborczej. Z braku bilbordów i innych wizualnych reklam juz widzę tabuny modelek i hostess chodzących w kieckach np z wizerunkiem Brudzińskiego, Niesiołowskiego a Panów np. w garniturze w Beatę Kępę  ( to pierwsze dwa zdjęcia )

P.S  2.  Przepraszam wszystkich ortodoksów za umieszczanie czasami za dużo zdjęć. Ale w tym przypadku uważam że jestem usprawiedliwiony. Kreacji było trzysta.

Young Fashion Show  05.02.2011 w NCK


 1 komentarz:

  1. Moze do noszenia nic sie nie nadaje, ale pokaz swietny i jest co ogladac.
    Jestem pod wrazeniem, czego to mlodzi ludzie nie wymysla i z czego oni to zrobili!!!
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń