niedziela, 27 lutego 2011

Vrbov forever

Vrbov mała mieścina tuż za Kezmarokiem na Słowacji. Położona w mało ciekawym miejscu choć z pięknymi widokami na Tatry szczególnie Łomnicę i Gerlach. We wsi Kościół z interesującą wieżą. I to właściwie tyle. ( Więcej o samej miejscowości na www.vrbov.pl ) Ale jest jeszcze tam coś co wyróżnia Vrbov. Kompleks basenowy Therma Park. Na Słowacji nic szczególnego, dla nas dalej ewenement. Szczególnie że kompleks wybudowany w powiedzmy sobie szczerze "dziurze" ( bez obrazy) miedzy polami. I ten kompleks przyciąga wielu Słowaków i coraz więcej Polaków. Tam gdzie nas orzynają cenowo na pławieniu się w ledwo ogrzanej wodzie  usiłując wmówić nam o leczniczych walorach tutaj rzeczywiście są gorące wody lecznicze i co najważniejsze nie zdzierają skóry z człowieka cenami w Euro. Kiedy byłem tam rok temu jechało nas ledwie dziewięć osób. W tym roku grupa nasza urosła do 26. Jestem przekonany że Grześ w przyszłym roku będzie musiał zorganizować wyjazd pracowniczy dwoma autokarami. jeden na narty drugi na baseny. ( chwała ZBK za wycieczki zakładowe i Grzesiowi że mu się chce )   
Baseny nie są ogromne ale jak na razie wystarczające. Cztery baseny z ciepłymi leczniczymi wodami w tym jeden do pływania ! co jest pewnym ewenementem bo jak wiadomo na termach się nie pływa Tutaj można. baseny są otwarte jeden tam gdzie się wchodzi jest pod zadaszeniem. Dwa baseny są stalowe co też jest rzadko spotykane, dwa jeszcze do remontu ale pewnie jak zarobią to to zrobią. Za to w tych starych basenach fantastyczne wzory kamienia który osadza się na murach. Zresztą na kamień nie ma lekarstwa. W zeszłym roku stalowy basen niedawno otwarty lśnił swoja stalowością. Po roku osad kamienny już zaatakował poręcze i miejsca gdzie stoi woda. Ale nie przeszkadza to. Rekompensujemy sobie znakomitą kąpielą w basenach o temperaturze 39, 38, 36 stopni.  W okresie zimowym część letnia jest zamknięta ale wiem że tam temperatura wody jest około 25 stopni.
W stosunku do zeszłego roku ceny poszły niewiele w górę. Dorośli 7,5 euro za 2,5 godziny i 8,5 za cztery godziny. Ale jest dużo zniżek dla dzieci, seniorów, i grupowe ze zniżkami do 20 %.


W zeszłym roku kiedy pierwszy raz pisałem o Vrbovie wpis okazał się niezwykle interesujący dla odwiedzających. Dość powiedzieć że do dzisiaj zanotował prawie 1000 wejść na stronę. Mam nadzieje że ten wpis będzie równie oblegany.

Vrbov Thermal Park 26.02.2011Okolice Vrbova
A takie fantastyczne wzory tworzy kamień


2 komentarze:

 1. wielkie dzieki!
  zdjecia przepiekne,
  postanowilam ze sie tam wybiore
  jeszcze raz dziekuje
  ewela

  OdpowiedzUsuń
 2. byliśmy w tym kąpielisku w marcu 2012 r.moim zdaniem obsługa miła profesjonalna.ceny przystępne,woda niewątpliwie mineralna .dopełnieniem pełnej satysfakcji z pobytu są widoczne szczyty tatr wysokich.plusem jest również mała odległość od granicy.polecam ten kompleks.zdzisław

  OdpowiedzUsuń