poniedziałek, 14 marca 2011

Jaja

To doprawdy niezłe jaja. Pisałem właśnie o Radwanku, Medalu Brata Alberta, uduchowiony dzisiejszymi spektaklami, i nagle do ucha mego ustawionego na TVN 24 ( lewe ucho ) i słyszę że w Krakowie powstaną najwyższe w Europie wieżowce. Odwróciłem głowę aby jeszcze raz wysłuchać na oba uszy i nie przesłyszałem się. TVN 24 podaje ( wiadomość sprzed chwili ) że w Krakowie mogą powstać najwyższe wieżowce w Europie. Ponad 310 metrów. Są podobno działki. Nie ma na razie zgody władz bo być nie mogło bo nikt o nie nie wystąpił. Ale to nie przeszkadzało aby projekt przedstawić na Targach MIPIM 2011 w Cannes.. Projekt przedstawiła firma Capital High. Makieta dwóch wież była główną atrakcją bardzo skromnego stoiska Krakowa w podziemiach pałacu festiwalowego. Jak zobaczyłem projekt to z przeproszeniem " majty mi spadły " a gały wyszły na orbit. Jaja jak balony zaporowe !!!  Ja oczywiscie nie mam nic przeciw. Jesli oczywiscie wieże miały by być budowane  poza szeroko rozumianym Centrum. Sam jestem pierwszy do fotografowania Tatr.  Jak na razie od 40 lat meczymy sie ze " Szkieletorem " i wcale jeszcze z nim nie skończyliśmy. A tu takie cuś !!! Projektantem jest przedsi.ebiorca Arkadiusz Nagięć a TVN 24 nazwała je " Wiezami Nagięć. Oby nie było to przegiecie !

Ciekawe czy projekt wam sie podoba !!!

Ps Az musiałem wrzucić ten news bo tak mnie zatkało !!

310 metrowe Wieze Nagięc w Krakowie. na razie na makiecie 14.03.2011 w Cannes.

Wszystkie zdjęcia z materiałów inwestora


Niezłe Jaja co !!!
5 komentarzy:

 1. Pod Wawelem mają być, na działce koło kościoła św. Agnieszki a drugi na drugiej obok, tam gdzie teraz korty tenisowe. Pięknie będzie!
  Kozak

  OdpowiedzUsuń
 2. Kozaku ! No nie rób sobie drugich jaj ! Nie wierzę Ci ! Ale z drugiej strony Jakiż byłby widok. Cud Miód Malina i całkiem nie drogo. Od drugiej strony z wawelu wyrastają dwie wieże ! No bez jaj !
  Maro

  OdpowiedzUsuń
 3. postawią je nam koło niutono-edisono-galileów i już w ogóle będziemy mieć tu La Défense zamiast młynówki i moich kochanych zadupiastych Bronowic, gdzie do niedawna 100m od Bronowickiej ludzie hodowali kury w ogródku...ehh

  OdpowiedzUsuń
 4. No to będziemy następni po WTC.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj koparka mi opadła!! We Wrocławiu nie mogą dokończyć a nawet obniżyli Sky Tower a tu taka rewelacja. Niech ktoś zdzieli mnie w twarz bo chyba nie uwierzę!

  OdpowiedzUsuń