czwartek, 17 marca 2011

Pomóżmy Kesennumie

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, Gazeta Wyborcza zwróciły się do nas o pomoc dla miasta Kesennuma. Jedno z najbardziej poszkodowanych miast w Japonii po trzęsieniu ziemi a przede wszystkim niszczącej fali Tsunami. W mandze wystawiona jest Księga Kondolencyjna do której od środy krakowianie mogą dokonywać wpisy. W piątek w mandze odbędzie się  

 
PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!
SPEKTAKL JAPOŃSKIEJ SZTUKI SCENICZNEJ 
SHINNAI   BUYŌ 
w wykonaniu zespołu pod kierunkiem Wakasanojō Tsuruga XI

Postanowiono ze wszelkie wpływy za ten spektakl zostanie przekazana potrzebujacym w Kesennumie 


W 1997 roku Muzeum Manggha odwiedzili uczniowie szkół z Kesennumy. Przekazało Muzeum Manggha od miasta 200 latających karpi. Od tego czasu stanowią one niezwykłą dekorację obchodzonego przez nas uroczyście dnia dziecka. Według starojapońskiej legendy wierzono, że karpie po przepłynięciu pod prąd trudnego odcinka rwącej rzeki Huanh He, zamieniają się w smoki, w silne zwierzęta obdarzone nadzwyczajną dobrocią i wiarą. Dlatego rodzice wieszając z okazji dnia dziecka karpie, składali równocześnie życzenia pomyślności swoim dzieciom. Tak jak karpie, pragnęli, aby ich dzieci posiadały siłę woli, aby w równie skuteczny sposób stawiały czoła przeciwnościom losu, aby były tak dobre i śmiałe jak karpie koinobori.
Pomóżmy Japończykom  !!! Oni w trudnych chwilach zawsze pomagali innym !
Polska Akcja Humanitarna wstrząśnięta rozmiarem tragedii, która nawiedziła Japonię uruchamia numer konta, na który można wpłacać pieniądze z przeznaczeniem na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi.

Prosimy o wpłaty na numer: BPH 75 1060 0076 0000 3310 0018 7258
Możesz również pomóc:


Delegacja miasta Ksennumy z banerem Karpia w 1997 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Manggha. W środku Andrzej Wajda.



Ludzie na dachy budynku w Ksennumie wzywają ratunku !  Fot. Yomiuri. Reuters







Przy tworzeniu tego wpisu korzystałem z materiałów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej  Manggha

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz