wtorek, 17 lipca 2012

Tour de Konserwa....

.... odbył się wczoraj po ulicach Naszej Ukochanej Konserwy. Jak na Konserwowiczów przystało najpierw dyskusje gorące, prawie kłótnie o korkach, o blokowaniu pół miasta przez kolarzy, o głupocie " bo przecież można było w niedzielę a nie w dzień powszedni kiedy to poważny Konserwowicz rusza do pracy, wraca z pracy a tam kolarze ". No cóż od wieków wiemy że w Naszej Ukochanej Konserwie chcemy mieć ciastko i jednocześnie je zjeść. Innej opcji nie ma. A tymczasem organizowanie takiej machiny jak zakończenie Tour de Pologne wymaga poświęceń. Zarówno od miasta jak i każdego z Konserwowiczów niestety. I na zaś, jak chcemy aby nasza Konserwa nie była taka Konserwa ( chyba że chcemy ) to trza się poświęcić.
A tegoroczne ściganie kolarzy po ulicach Konserwy spokojne choć od strony sportowej niezwykle emocjonujące. Niewiele brakowało aby wreszcie Tour wygrał Polak. Ale się nie udało. Tak jak nie udało się kolarzom uniknąć pompy. Finisz odbył się w ogromnej ulewie jaka nastała na trzysta metrów przed metą. Nam pozostało bezradnie patrzeć jak ściana deszczu wyprzedza kolarzy i idzie na nas. Dobrze że nie było trąby !

Kolarze na ulicach Konserwy Finisz 69 Tour de Pologne  16.07.2012 r.

Jak wiadomo wszyscy w Konserwie lubimy rowery...


... wiec korki nam nie straszne ( choć było wielu co pomstowało )...


... a co poniektórzy to nawet zapłacili za kolarstwo w mieście...


... no ale my kochamy rowery wiec start do ostatniego etapu 69 Tour de Pologne z Rynku Głównego oglądało miliony przed telewizorami...


... no a potem ulicami naszej Ukochanej Konserwy...
... na moście...... po Alejach...... nawet pod Sheratonem...


... na mecie już czekali kibice. Różni kibice...


... finisz etapu w ulewie wygrał Niemiec o dźwięcznym imieniu John...
... za co dostał buzi...


... i najlepszy Polak w Tourze Michał też dostał buzi...


... a 69 Tour de Pologne wygrał Włoch Moreno Moser za co dostał buzi, szampana i Fiata


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz