czwartek, 19 lipca 2012

Transatlantyk.....

... C.C Stefan Batory przycumował ostatnio na przeciw Wawelu na ostatni swój szlif przed hucznym otwarciem. Huczne będzie na pewno, bo to chyba jedyny taki Transatlantyk na Wiśle Królowej naszej w Polsce. Na dodatek pomiędzy dwoma mostami uwieziona. Piszę uwieziona bo tylko w mózgownicy urzędników mógł się uroić pomysł wynajmowania pali do cumowania nie sprawdzając co będzie do tych pali przycumowane.Z wypowiedzi urzędniczki  ZIS-u wynika że wynajmują pale a dopiero potem sprawdzają z satysfakcją co też tam zacumowano ( wypowiedz dla GW ) Jeszcze na dodatek urzędniczka stwierdza z radością złapania na gorącym uczynku,  że właściciel musi mieć zezwolenie plastyka miejskiego a takowego zapewne nie dostanie. Wiec po co to wszystko ?. Tymczasem chłop ze Szczecina zamarzył sobie wybudować wieżowiec na przeciw Wawelu na dodatek budowanego jakby na zasadzie faktów dokonanych. Transatlantyk przypłynął jako barka a stoi wieżowiec. Teraz wystarczy metr wody i Transatlantyk na rachitycznych palach będzie się bujał w wiślanych falach  pomiędzy mostami wraz ze swoja sala na 400 osób. A my z aparatami będziemy czekać aż się zerwie z owych pali i zrobi wielkie bum o Grunwaldzki Most. Będzie nowy Grunwald !.
Celowo nie pisze jak wygląda i czy się podoba. Zobaczycie sami na zdjęciach albo na żywca. Na razie Transatlantyk schowany pod drzewami koło Hotelu Poleskiego nie razi bywalców Mangghi czy też chętnych do oglądania Wawelu od jej strony. Jednak wysokość Transatlantyku po prostu poraża. A może ja juz marudzę  ?     

Transatlantyk C.C " Stefan Batory " na Wiśle   19.07.2012 r


 

2 komentarze:

  1. Ładne fotki :)
    Ale z argumenty odnośnie zerwania się barki z pali troche rozbuchane przez media - nikt nie wspomina o tym, że właścicielem tej barki jest osoba, która ma firmę zajmującą się pracami na Wiśle i to właśnie oni 'łapali' zerwane podczas ostatniej powodzi barki :D więc chyba znają się na rzeczy...:>

    OdpowiedzUsuń
  2. a moze jednak marudzisz?... :)

    OdpowiedzUsuń