wtorek, 18 września 2012

Pacjent EGBDF....

.... Sztuka na 6 aktorów i orkiestrę zostanie wystawiona na deskach teatru Juliusza Słowackiego.Autorem jest Tom Stoppard Brytyjski dramatopisarz i scenarzysta czeskiego pochodzenia, autor scenariusza nagrodzonego Oscarem filmu " Zakochany Szekspir ". Prapremiera sztuki odbyła się w Londynie w 1977r. Przedstawienie w teatrze Słowackiego będzie polska prapremiera tego utworu. Reżyserem spektaklu jest Jarosław Kilian, ten sam który w Słowackim wyreżyserował " Czarnoksiężnika z Krainy OZ "
Graja aktorzy stałego zespołu Słowackiego Błazej Wójcik, Tomasz Wysocki, Krzysztof Jedrysek, Lidia Bogaczówna, Wojciech Skibiński a w roli Saszy Adam Gilarski i Jan Piwowarczyk. Prapremiera Polska odbędzie się 21 września na Dużej Scenie.

" Pacjent EGBDF " w teatrze Juliusza Słowackiego  18.09.2012 r.

Błażej Wójcik


Tomasz Wysocki


.
Błażej WójcikTomasz Wysocki


Lidia BogaczównaTomasz Wysocki, Błażej Wójcik

Krzysztof Jędrysek, Błażej Wójcik


Lidia Bogaczówna, Adam Gilarski, Jan Piwowarczyk


Reżyser Jarosław Kilian7 komentarzy:

 1. To bardzo prawdziwa rzeczywistość i gorzka ironia. RE

  OdpowiedzUsuń
 2. Najgorsza sztuka jaką widziałam. Nie polecam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widziałaś najlepszą ? jaką ? nie znasz się , widać teatr nie jest miejscem dla Ciebie!za wysokie progi!!

   Usuń
  2. Napisał ten,który wszystko obejrzał i wie wszystko a zna się jak mało kto.Przedstawienie jest zwykłym powiem,który popełnił reżyser, powinien sobie rękę z Kleczewską podać, ona też tworzy sztuczydła.A tobie mogę powiedzieć, że zapewne interesuje cię psychiatria, bo zdrowy człowiek nie wysiedzi na tym spektaklu,co słychać było na przedstawieniu.

   Usuń
 3. Obejrzałem dopiero dwa razy, a już myślę o kolejnym spektaklu.Piękna gra Błażeja Wójcika i jego "Synka" Saszy. Ludzie w I rzędzie, a sam tam siedziałem płakali, w scenie końcowej.

  TEO

  OdpowiedzUsuń
 4. :D mój najleprzy przyjaciel występował w roli chłopca :D

  OdpowiedzUsuń