środa, 20 lutego 2013

Na Azorach bez zmian

ZiKiT

Rodacy i Rodaczki! Czworacy i Czworaczki!

Dość tych kabaretów politycznych, tych kawałów abstrakcyjnych, tych sztuczek podejrzanych, tych absurdalnych kojarzeń i całego tego memłania. Dość stękania i marudzenia, dość wytykania bledów i wypaczeń.
Weźmy przykład z ZiKiTu : Ten nie memła, ten działa a jak działa to mówi. Ale za to jak coś powie, to boki zrywać. Jak coś wyremontuje to brzuch się trzęsie. Jak coś wprowadza to cały Kraków stoi na głowie.  Precz z fałszywą ułudą sceniczną, pozostawiającą wiele do życzenia. Nie zaciemniajmy horyzontów myśli współczesnej ZiKiTu i myśli w ogóle.
Na przykład ZiKiT. Ten nie zaciemnia. Jak wyremontuje chodnik lub cuś innego to od razu poprawia , a jak nie poprawia to obiecuje poprawę.  Zerwijmy z tym chwiejnym balansowaniem na krawędzi egzystencjalizmu i wegetarianizmu. Skończmy, skorygujmy i skonfrontujmy.
Na przykład ZiKiT. Skończył remont, skorygował błędy , a teraz konfrontuje i myśli a także czeka. Na pogodę czeka. Nie oglądajmy się na różne prądy, prądziki, trądziki i inne  arabeski, frykasy , frytki i kebaby. Nie ogladajmy się na nic innego tylko czekajmy na pogodę.
Na przykład ZiKiT. Ten się nie ogląda. Wprowadza. Wprowadza nowe tryndy w remontach  i potoki pasażerskie gdzie może. My też bierzmy z niego. Wprowadźmy potoki w domu i zagrodzie , zmechanizujmy remonty  i  podnieśmy.
Na przykład ZiKiT. Podniósł wydajność z jednego metra kwadratowego chodnika na Azorach  i przeniósł go na drugi metr kwadratowy. My również podnieśmy, postawmy, niech stoi. Odrzućmy od siebie precz te sny o Tahiti o Azorach tętniące słońcem pełne wulgarnego erotyzmu i rozgrzanego do czerwoności dadaizmu. Sięgnijmy w głąb dnia codziennego w błocie Na Azorach.
 Na przykład ZiKiT. Sięgnął. Co tam namacał - nie powiedział, ale my wiemy. To skromna instytucja , z byle gównem nie wyskoczy. Ma za to złotoustych rzeczników ( bo który rzecznik nie jest złotousty ) i on powiedział. I On powiedział poczekajcie na lepsza pogodę !
Dlatego czekamy !! A jak się doczekamy  to zwiążmy i przetnijmy. Stwórzmy i zburzmy, i przejdźmy nad tym do porządku dziennego.
Na przykład ZiKiT. Przejdzie do  historii Krakowa , ale on tu jeszcze wróci i jak kogo palnie w mordę, to szkoda gadać.

Mieszkańcy Azorów

Wg tekstu "Majewski" Wieśka Dymnego.


Kraków Pętla Azorska 20.02.2013 r  czyli Na Azorach bez zmian ! 

.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz