czwartek, 14 lutego 2013

One Bilion Rising czyli....

... " Nazywam się miliard " w Naszej Ukochanej Konserwie. No skoro na całym świecie tańczą a przecież NUK jest pępkiem świata no to nie mogło być inaczej. Akcje zainicjowała Eve Ensler, feministka, autorka kontrowersyjnej książki "Monologi waginy", w której poruszała problem przemocy wobec kobiet. Bo przemoc wobec kobiet jest głównym powodem dla którego w ponad 200 miastach na całym świecie kobiety, dziewczyny, panie i dziewczynki postanowiły w ten sposób poruszyć ten problem. W Polsce  tańczono w rytm  "Break the Chain" ["Przerwij łańcuch" - red]. Formę protestu organizatorzy argumentują m.in. hasłem: "Tańcząc, rządzę swoim ciałem. Wspólny taniec wyzwala energię".
Na akcję zwrócił dzisiaj uwagę nawet panujący nam premier który w czasie konferencji stwierdził  - Jesteśmy całym sercem z tymi, którzy przejęci są istotą akcji One Billion Rising, walczącą z przemocą wobec kobiet - po czym premier zaprezentował znaczek akcji.
Miałem pewne ambiwalentne odczucia co do akcji ( nie co do samej treści z która się zgadzam )ale niestety za  dużo takich akcji się na fotografowałem gdzie więcej było fotografujących i filmujących niż uczestników.
Tym razem na szczęście uczestników było kilkudziesięciu fotografów ( moich kolegów ) nie było. Wiec było miło przyjemnie i tańcząco.

One Billion Rising w Naszej Ukochanej Konserwie    14.02.2013


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz