wtorek, 7 grudnia 2010

Petycja


Kochani  !!!
Otrzymałem dzisiaj list z prośbą. Prośba dotyczy podpisu pod petycją. Przyznam że od czasów stanu wojennego rzadko zdarza mi się brać udział w takich akcjach. Z rożnych przyczyn teraz nie czas pisać. Sprawa jednak dotyczy Oświęcimia i podejścia do tego tematu przez Amerykanów. Jak wiadomo mają duży problem z pisaniem " niemiecki, nazistowski, hitlerowski obóz koncentracyjny".Często zdarza im się pisać " polski obóz koncentracyjny "  Dla mnie który bardzo często jest w tym miejscu takie zachowanie jest nie do przyjęcia. Dlatego postanowiłem umieścić ten list z prośbą o podpisanie tej petycji. Sprawa uważam jest cholernie ważna i dla pamięci tych którzy zostawili swoje życie w obozie. Dlatego Proszę Was abyście przeczytali ten list i jeśli uważacie tak jak ja podpisali petycję

Dzieki Wam bardzo !
Maro       


Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie podczas drugiej wojny światowej, to myślę, że milion Polaków może teraz złożyć swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować - podkreśla w rozmowie Alex Storożyński, prezes Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.
Celem inicjatywy jest doprowadzenie do tego, by największe amerykańskie redakcje - takie jak "New York Times", "Wall Street Journal", "Washington Post" czy Associated Press - wprowadziły do tzw. stylebooków (dziennikarskich podręczników, które określają, jak należy i jak nie należy pisać) zapis o tym, że nie wolno używać terminu "polski obóz koncentracyjny".
Zamiast tego powinno się używać oficjalnie zaakceptowanej przez UNESCO nazwy obozu Auschwitz-Birkenau, a więc "niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady".
Czy Polakom uda się zebrać milion podpisów przeciw "polskim obozom"?
 Link do strony z petycją:
www.thekf.org/events/news/petition/

www.thekf.org/events/news/petition/ 

 
Hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau 

2 komentarze: